Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drepturi concediu odihna reintegrare dispusa prin ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drepturi concediu odihna reintegrare dispusa prin hotarare judecatoreasca , a unui salariat disponobilizat prin concediere colectiva

Un salariat concediat ( disponibilizare colectiva)in 08.07.2011 a castigat reintegrarea prin hotarare jud. obligand angajatorul sa ii plateasca toate drepturile salariale indexate, majorate si recalculate si celelalte drepturi salariale cuvenite pt postul detinut anterior concedierii pana la momentul reintegrarii efective.
Contractul colectiv de munca prevede un nr minim de 24 zile lucratoare de concediu de odihna, la care se adauga un alt nr de zile de CO suplimentare conform cu funtia detinuta, in acest caz un nr. suplimentar de 6 zile lucratoare de CO.
Avand in vedere ca acest salariat nu a lucrat efectiv mai beneficiaza de aceste 6 zile de concediu de odihna suplimentar?
Va multumesc anticipat!
Da, mai beneficiaza de aceste zile de CO suplimentare ... este un efect al reintegrarii .