avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj

Daca sunt in somaj si sunt angajata de o firma pe 8 ore, firma respectiva primeste cei 500 lei de la stat?Ma pot anagaja si la o alta firma pe 2 ore/zi?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 17:56, 10 Decembrie 2012
Nu exista nici o facilitate pentru angajatori in cazul in care angajeaza persoane care primesc ajutor social.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau stiu daca pot fi angajata numai sase luni, adica pana nasc, si ce beneficii are firma pentru ca angajeaza un somer annatim1 annatim1 Buna! Sunt insarcinata si voi naste in luna august 2012 ; pana la 1 februarie sunt somera si doresc sa ma angajez la firma unui prieten de familie pentru ca ... (vezi toată discuția)
Am nevoie de o parere adrian_huned adrian_huned Sincer sunt putin nedumerit cu o problema, daca m-am angajat acum in timp ce sunt in somaj, ce facilitati are angajatorul? nu de alta dar am auzit ca ... (vezi toată discuția)
Agajare someri - avantaje ContSters10241 ContSters10241 Buna ziua. daca angajez un somer,ce avantaje am ca angajator,si care sunt conditiile? Va multumesc (vezi toată discuția)