avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 307 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sporuri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sporuri

Buna ziua,
Vreau sa stiu daca administratorului unei societati i se poate mari salariul prin acordarea unor sporuri.Daca da, care ar putea fi aceste sporuri?Sporurile sunt impozabile?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Nãstase Cristian-Mihail , Consilier juridic 10:24, 4 Decembrie 2012
Administratorul are contract individual de munca?
Societatile private, pot acorda tot felul de sporuri, dupa buget.
toate drepturile salariale se impoziteaza

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii de plata administrator doina barbu doina barbu BUNA ZIUA. As dori sa va prezint urmatorul caz pentru care va rog sa-mi dati o rezolvare legala. O persoana ocupa functia de admnistrator la o ... (vezi toată discuția)
Sporuri acordate salariatilor detasati ASPA ASPA Salariatii detasati la o institutie publica, si care beneficiaza de drepturile cele mai favorabile, adica de cele cu care au venit de la S.C.-SRL, beneficiaza ... (vezi toată discuția)
Dupa demisie pot actiona in judecata societatea unde am lucrat MIRELA35 MIRELA35 Buna ziua.Am lucrat la o societate cu capital privat.In ianuarie am fost la patron sa-mi negociez salariul (negocierea se face individual si verbal,asa este la ... (vezi toată discuția)