Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Etapa electronica - descriere din fisa de date
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Etapa electronica - descriere din fisa de date

Buna ziua,
Intentionez sa particip la o licitatie deschisa ce are etapa finala electronica. In fisa de date aceasta etapa este descrisa astfel:
"La etapa finala electronica vor participa numai ofertantii a caror oferte au fost declarate admisibilede catre comisia de evaluar.Elementul
care va face obiectul procesului repetitiv de ofertare este"pretul ofertei".Autoritatea contractanta va transmite prin intermediul op.SEAP
simultan ofertantilor declarati admisi ,invitatia de participare la etapa finala electronica ,in care se va prezenta data de desfasurare a
rundei.Etapa finala electronica se va derula intr-o singura runda care va dura 24 ore.Pe parcursul desfasurarii licitatiei se vor comunica
ofertantilor informatiile necesare pt.a-si determina in orice moment pozitia pe care o ocupa in clasament ,preturi sau valori noi prezentate de
ceilalti paricipanti la runda de licitare ,precum si nr.paricipantiilor ,fara a dezvalui identitatea acestora.Ofertantii participanti la LE nu pot sa
imbunatateasca ofertele depuse anterior organizarii acestei faze.Nu se va utiliza pasul de licitare." Nu imi este clara penultima fraza.... se poate imbunatati pretul sau nu? Ce parere aveti.
Cereti clarificare daca mai aveti timp. este evident o eroare de redactare. Probabil ca formularea corecta este -ofertantii nu pot decat sa imbunatateasca ofertele