Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

donatie

Detin prin succesiune ( mostenire) 25 % dintr-un apartament. Pot face donatie celui care are 75 % ? Este nevoie sa fac pentru donatie de intabulare ? O seara buna si multumiri pt. raspunsuri
Da, aveti nevoie de intabulare si tot da,puteti dona coproprietarului.