Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... URGENT--DESFACERE CONTRACT DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

URGENT--DESFACERE CONTRACT DE MUNCA

daca angajatul pleaca fara preaviz si patronul nu este de acord sa desfaca contractul de comun acord, cum se poate desface contractul de munca daca angajatul nu respecta preavizul, din punctul de vedere al angajatului este lichidare la zi.
Se poate desface pe motive disciplinare, in urma efectuarii cercetarii disciplinare prealabile pentru absente nemotivate.
Nu este nicio lichidare la zi ... angajatorul avand la dispozitie mai multe posibilitati pentru solutionarea acestei probleme ..