avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1276 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Am primit un ordin de executare silita de la biroul judecatores, deoarece nu am platit banca.

Intrebarea este: daca eu nu am nici un bun inregistrat pe numele meu , insa toate sunt pe numele mamei mele iar eu am domiciliul acolo , ce imi pot face acestia? care sunt urmatorii pasi pe care acestia ii pot face.
Nu va poate lua nimic daca nu aveti.

Salariu aveti?
Te vor urmarti pe toate bunurile , salarii, conturi, vor face notificari in continuare pentru a nu interveni prescriptia ,pana la recuperarea debitului si dobanzilor. .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita ralucka ralucka Buna seara!soacra mea este amenintata cu executarea silita de catre o banca la care are datorii!!!problema e urmatoarea:adresa ei din buletin este a mamei ... (vezi toată discuția)
Neplata credit ipotecar make_ar make_ar Sa zicem ca X are un credit ipotecar, garantat cu imobil. Nu mai plateste rata. Ce masuri poate lua banca impotriva lui, in afara executarii garantiei? In ... (vezi toată discuția)