Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare cf.legii 341/2004
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare cf.legii 341/2004

Am varsta de 56ani (anul asta ii implinesc) si vechime 28ani si 11luni,din care 14ani si 9luni grupa a 2-a .In momentul de fata sunt pensionat pe caz de boala de invaliditate gradul 2 din anul 2002. Cand as putea iesi la pensie?
Multumesc anticipat.

Persoanele care au obţinut potrivit legii titlul de Luptător pentru Victoria Revoluţiei din Decembrie 1989, respectiv, Urmaşii de erou-martir beneficiază, pe lângă indemnizaţia lunară reparatorie şi de următoarele drepturi:m) pensionarea cu 5 ani înainte de împlinirea vârstei standard, prevăzută de lege; Va puteti pensiona pt.limita de varsta la implinirea varstei de 60 de ani.