Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna ziua,

Cand se termina o executare silita daca persoana sau firma nu are nimic pe numele lui

cu stima,
Cand executorul judecatoresc va remite creditorului titlul executoriu cu mentiunea ca debitorul nu are nici un bun urmaribil.
Multumesc pentru raspuns
Aproximativ cat poate sa dureze un asfelde urmarire.

Depinde de interesul si de staruinta creditorului
Executorul judecatoresc ,cu scopul legitim de recuperare suma dispusa de instanta de judecata,
poate analiza bunurile in evidenta ,bunuri mobile/imobile/conturi/drepturi salariale -prezente si viitoare pana la concurenta debitului de recuperat
Procedura de executare silita se poate desfasura /prelungi pe parcursul mai multor ani
multumesc pentru raspuns

Eu cum pot sa aflu daca sunt inca urmarit de o firma de recuperatori daca nu am nici un imobil pe numele meu sau masina ce sa-mi recupereze.
teoretic trebuie sa primiti acte din partea executorului judecatoresc Chiar daca nu detineti in evidenta bunuri mobile/imobile,executorul judecatoresc poate starui la cererea creditorului in interesul de recuperare debit acumulat inclusiv prin poprire asupra drepturilor salariale-prezente si viitoare