Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita - debitor fara bunuri sau venituri
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita - debitor fara bunuri sau venituri

In ce masura legala se poate executa silit o persoana care nu detine bunuri imobile,resperctiv ,mobile,si nici o sursa legala de venituri.
In masura in care aceea persoana va detine in viitor ceva din ce ati enumerat dvoastra
Executorul judecatoresc la staruinta creditorului poate insista in procedura de executare silita pe parcursul mai multor ani asupra bunurilor in evidenta debitorului- mobile/imobile/
conturi/drepturi salariale-prezente si viitoare-pana la concurenta debitului de recuperat