avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita - debitor fara bunuri sau venituri
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita - debitor fara bunuri sau venituri

In ce masura legala se poate executa silit o persoana care nu detine bunuri imobile,resperctiv ,mobile,si nici o sursa legala de venituri.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 23:27, 28 Mai 2013
In masura in care aceea persoana va detine in viitor ceva din ce ati enumerat dvoastra
Executorul judecatoresc la staruinta creditorului poate insista in procedura de executare silita pe parcursul mai multor ani asupra bunurilor in evidenta debitorului- mobile/imobile/
conturi/drepturi salariale-prezente si viitoare-pana la concurenta debitului de recuperat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cati ani te urmareste banca in urma unei executari silite? ContSters277537 ContSters277537 Daca stie cineva, va rog sa-mi spuneti cati ani te urmareste creditorul pentru recuperarea datoriei presupuse catre el? Ia imobilul ipotecat si pune poprire ... (vezi toată discuția)
Executare silita nagybela nagybela Buna ziua, Cand se termina o executare silita daca persoana sau firma nu are nimic pe numele lui cu stima, (vezi toată discuția)
Executare silita- debitor fara bunuri viorel34 viorel34 Am si eu o intrebare,in ce masura poate fi executata silit o persoane ,pe a carui nume nu figureaza bunuri imobile?Sa fiu mai explicit locuiesc impreuna cu ... (vezi toată discuția)