Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda Jandarmerie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda Jandarmerie

buna ziua, am si eu o intrebare: aseara in jurul orei 1 noaptea eram pe spaiul independentei(podul de la izvor) si am aruncat 2 petarde in apa iar jandarmii m-au oprit deoarece tulburam linistea locatariilor, eu am incercat sa le explic ca le aruncam in apa tocmai ca sa nu deranjez locatarii, in procesul verbal la alte observatii au scris ei " recunoaste fapta" altceva nu am fost lasat sa scriu. amenda a fost 250ron deoarece sunt minor. As dorii si eu sa stiu niste lucruri: daca o platesc la sfarsitul lunii tot 250ron platesc sau mai mult? si am inteles ca dupa ce o platesc trebuie sa ma duc pe strada jandarmeriei, la sediul lor sa depun copie dupa chitanta, accea copie nu poate fii trimisa si prin email sau posta?

Platiti aceeasi suma indiferent de data la care se achita. La amenzi nu se calculeaza majorari si penalitati de intarziere.