Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Exista o data limita ptr.virarea banilor ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Exista o data limita ptr.virarea banilor redirectionati - 2% din imp.pe venit

Cum pot afla daca banii redirectionati (2%din imp.pe venit) aferenti anului 2011 au fost virati sau nu? Si eventual cand vor fi virati?
Daca ati completat Declaratia 230, cu siguranta ca au fost virati. Puteti intreba organizatia non-profit la care ati redirectionat impozitul.
Am completat D230 si eu si mai multi proprietari ptr redirectionarea a cei 2% la Asociatia de proprietari , si l-am depus in termen la finante anul trecut. Asociatia de propr. pana la aceasta data nu a primit acei bani.