Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contributii intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contributii intreprindere individuala

Va rog sa ma lamuriti, titularul unei intreprinderi individuale cu o norma de venit anuala de 8050 lei trebuie sau nu trebuie sa plateasca contributie la pensie?
Multumesc.
Sunteti si salariat?
[ link extern ] /
nu sunt salariat si nu am salariati
atticus=lugano?
Foarte buna observatia. Bine marcat, Dana =D>!
@lugano
@atticus

Se plateste contributia la CAS. Aceasta este 31,3%.