Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Arhivele IPO Tulcea referitoare la statele de plata ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Arhivele IPO Tulcea referitoare la statele de plata pt. munca in acord

Sunt un fost angajat al IPO Tulcea si am ajuns la varsta pensionarii. Pentru a-mi depune dosarul de pensie am nevoie de adeverinta cu veniturile salariale obtinute (fix si munca in acord) in perioada 1978 - 1989, cat am fost ofiter pe navele de pescuit ale IPO Tulcea. Va rog, daca sunteti in cunostinta de cauza si stiti unde ar putea fi momentan arhivele IPO Tulcea, sa ma ajutati sa aflu locatia arhivei si eventual o posibilitate de contact. Multumesc pentru atentia acordata.
1. Incercati la Direcţia Judeţeană Tulcea a Arhivelor Naţionale:

Adresa: Tulcea, Str. Isaccei nr. 173, judeţul Tulcea
Telefon: 0240/537944
E-mail: tulcea.an@mai.gov.ro
Program Relaţii cu publicul: Luni-Miercuri, Vineri: 08.30-16.30, Joi: 08.30-18.30
Audienţe şef serviciu: Joi: 10.00-12.00
ªef birou (împuternicit): Raluca PETROV

2. Sau mai puteti incerca si la Arhivele Naţionale ale României (aparat central)
Bd. Regina Elisabeta nr. 49, sector 5, Bucureşti, C-050013
Fax: 021/312 58 41, 021/313 18 38
e-mail: secretariat.an@mai.gov.ro

Biroul Relaţii cu Publicul (pentru eliberarea de acte privind drepturi ale cetăţenilor români şi străini)
Calea Văcăreşti, nr. 470 sector 4, Bucureşti
Tel. direct: 021/313 92 95
Tel. prin centrală: 021/303 70 80, la interior 10379, 10337
E-mail: cereri.an@mai.gov.ro
Program: Luni, Marţi, Miercuri şi Vineri: 8.30-16.30, Joi: 8.30-18.30
(şef birou: Rodica NEAGU)

3. Una din cele doua institutii va poate spune unde se afla arhiva IPO Tulcea si apoi va adresati acolo pentru a solicita adeverintele necesare.

Multumesc foarte mult pentru raspunsul dvs. prompt. Voi lua legatura cu cei pe care i-ati enumerat mai sus.
Cu respect,
Gica Buga
Am reusit sa aflu de la sotia acelui domn Popa FL. la care se referea un alt utilizator (dl. Popa a decedat in urma cu ceva timp, de aceea telefonul este inchis) ca arhivele IPO Tulcea se afla la S.C.UBERUM S.R.L. Braila, Sos. Viziru, DN 21, Km. 10, Platforma industriala Chiscani; tel: 0239/672142; fax: 0239/652683; C.P. 1018, O.P. 10 Braila. Am postat aceste date din dorinta de a fi de folos si altor colegi de la IPO Tulcea ajunsi in pragul pensionarii si avand nevoie de datele necesare depunerii dosarului de pensie. Sa fiti sanatosi sa va puteti bucura de pensie.