Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cheltuieli judiciare catre stat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cheltuieli judiciare catre stat

Buna dimineata,

Am cateva intrebari:

Unde se achita cheltuielile judiciare catre stat la care am fost obligat de instanta care a luat act de retragerea plangerii mele impotriva rezolutiilor sau ordonantelor Procurorului de netrimitere in judecata ?
Care este procedura si in cat timp trebuie achitate aceste cheltuieli judiciare, considerat de la data hotararii judecatoresti ?
Precizez ca instanta care a hotarat aceste cheltuieli judiciare este in alt oras decat orasul meu de domiciliu.

Multumesc anticipat pentru raspuns.

Cu stima,

Radu

ContSters275905, utilizator
în 30 de zile prin persoana desemnată/executorul instanței-din cadrul biroului executări al acelei instanțe, vă înmânează cele necesare, achitați la Trezorerie/D.Fiscală Locală, predați chitanța persoanei desemnate din cadrul acelui birou.Eventual, solicitați-i în scris, poștal să vă expedieze cele necesare stingerii debitului respectiv.
Va multumesc frumos pentru informatii.

Cu stima,

Radu