Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal nefinalizat.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal nefinalizat.

Buna ziua.
Am cateva nelamuriri intr-un dosar si as dori daca se poate sa-mi raspunda cineva care cunoaste. Am un dosar penal nefinalizat, a fost daca o condamnare,s-a disjuns latura civila de cea penala si am aflat ca, curtea de apel sau ceva de genul a facut recurs. Prima data cand am aflat condamnarea,pe 29 era programat civilul...acum am primit instiintare ca pe data de 29 e tot fond-ul. Vazusem ca dupa infractiune scrie DJ DV si numarul unic de dosar, cel cu condamnarea. Acum nu inteleg, ce este pe 29, civilul sau recursul de la penal ?
Raaazvy, utilizator
Verificati pe site-ul instantei care judeca cauza
ynocentta a scris:

Verificati pe site-ul instantei care judeca cauza

Am verificat si scrie tot penal-fond, nu ar fi trebuit sa scrie civil ? Stiti ce inseamna DJ DV ?