avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Dobanda la creditul ipotecar este sau nu marja fixa ...
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Dobanda la creditul ipotecar este sau nu marja fixa plus libor?

Buna ziua!
Cum se calculeaza dobanda la un credit ipotecar in CHF cu libor la sase luni?
Mentionez ca marja fixa este de 4.15% iar liborul la 6 luni (care se modifica la 1 ianuarie si 1 iulie), era la 1 ianuarie 2013 de 0.069. Domanda aferenta creditului ipotecar era la 31 decembrie de 4.33% (marja fixa plus libor).
Ce dobanda ar trebui sa am in acest moment la acest credit ipotecar?
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Credit bcr / calcul al dobanzii in mod eronat !? rog ajutor si sfat valimaxim valimaxim buna ziua. Ma numesc Valentin Maxim. In anul 2005 luna iulie am contractat un credit ipotecar de la BCR de 50000 de euro. De curand am primit de la BCR ... (vezi toată discuția)
Credit ipotecar in chf marmih marmih Un credit ipotecar in CHF luat in 2007, cu dobanda fixa, printr-un act aditional incheiat in 2009, beneficiaza de o dobanda variabila calculata in functie de ... (vezi toată discuția)
Actualizarea contractelor de credit aflate in derulare conform oug nr. 50/2010 bogdanr bogdanr Actualizarea contractelor de credit Bancpost aflate in derulare conform OUG nr. 50/2010 Iata principalele modificari care vor fi aduse contractului ... (vezi toată discuția)