Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... persoana fara venit, spitalizat acum
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

persoana fara venit, spitalizat acum

Cum pot optine adeverinta de la asigurari de sanatate ,daca sant fara venit de peste 5 ani,multumesc.
In aceasi situatie am fost si cu mama mea care nu are venituri de 15 ani.Am fost la casa de sanatate si am intrebat iar cei de acolo m-au trimis sa achit la administratia financiara asigurarea de sanatete pentru ultimele 6 luni , am achitat suma de 300 lei si cu chitanta , adeverinta de la finante ca nu are venituri si copie dupa buletin, am mers la casa de sanatate si am obtinut adeverinta.