Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recurs pentru o actiune in pretentii a Asociatiei de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recurs pentru o actiune in pretentii a Asociatiei de Proprietari

Azi am avut primul termen in recurs la o actiune in pretentii Eu stiam ca in recurs nu se mai administreaza probe
Parata a depus in recurs alte puncte de vedere pentru care a solicitat casarea sentintei in instanta de fond
Va rog un sfat urgent
Bineinteles ca voi depune inscrisurile pe care le cere instanta dar am convingerea ca se va judeca speta in cu totul alta directie
Este vorba de casarea hotararii instantei de fond. Recursul se va judeca la instanta la care v-ati prezentat ci nu la alta instanta. Casarea sentintei si trimiterea cauzei la instanta de fond se va dispune daca va fi admis recursul, situatie in care instanta de fond( prima) va rejudeca cererea de chemare in judecata.