Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vreau ajutor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vreau ajutor

In anul 1996 mi-a fost anulat Certif.most.de pe urma raposatului parinte privind masa succesorala cu toate ca era emis un T.P.pentru suprafete.
Aceeasi persoana cere anulare T.P in 1996 respinsa de instanta.
In2002 persoana revine cu o noua actiune de anulareT.P din nou instanta respinge(sentinte definitive)
Cum se poate face ca Cerif.de most.sa-l readuc la starea initiala?
Va multumesc
Pentru ce motiv s-a anulat certificatul de mostenitor?
Rudele care au cerut anularea pentru ca masa succesorala nu este reala desi primaria imi daduse Anexa I comf.cu actele ce le detin acestia,respectiv casa si teren aferent pentru care teren detin T.P,restul am aratat in interventia anterioara.