Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Transpunere Directiva 2011/7/UE
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Transpunere Directiva 2011/7/UE

Ce se mai intampla cu transpunerea directivei 2011/7/UE privind combaterea intarzierii in efectuarea platilor in tranzactiile comerciale?

Conform Stadiu Directive competenta MJ 2008-2011 aceasta directiva era in curs de transpunere in legislatia nationala: "Proiectul se afla in etapa avizarii interministeriale. indata dupa obtinerea semnaturii tuturor coinitiatorilor si avizatorilor, proiectul va fi supus aprobarii Guvernului (aprox. 15 nov. 2012)".

Suntem in ianuarie 2013, stie cineva ceva?
Situatia transpunerii in Romania a Directivei 2011/7/UE

[ link extern ] /