Forum Discuţii juridice Executare silită Proprietati executate (LICITATII)
Discuție deschisă în Executare silită

Proprietati executate (LICITATII)

Buna ziua,

Doresc sa cumpar un apartament 2-3 camere si ma gandeam sa fie un apartament executat pentru ca am obsertat ca este cu 25% chiar 50% mai ieftin decat un apartament direct de la proprietar.

Vroiam sa va intreb daca ma supun unui risc? Ce se poate intampla?

Va multumesc anticipat.

Cu respect,
Alexandru Stanciu
Aceste executari silite se fac importiva vointei proprietarului si de regula acesta locuieste acolo cu familia. In caz de adjudecare va trebui sa formulati o actiune privind evacuarea fostilor proprietari.
Si asta inseamna sa mai stau cativa ani pana la solutionarea cazului?

Sau daca am nororc, in 2-3 luni se rezolva procesul?