Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in munca - calcul
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in munca - calcul

Buna ziua ! Pentru cei din domeniul resurse umane, rog a-mi raspunde daca la calculul vechimii in munca pentru un salariat , ceea ce se scade din vechime este doar "concediul fara plata" ( ...la concedii medicale, concedii crestere copil se platesc cotizatiile la stat si se i-a ca si vechime in munca) ?. Va multumesc .
Numai absentele nemotivate si CFP-urile se scad din vechimea in munca ...
Asa stiam si eu...de nemotivate uitasem, insa nu prea avem.Multumesc din suflet. Toate cele bune.