avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 180 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu

Salut,am cumparat anul trecut o masina si ma gandeam anul asta sa o transcriu.masina are trecut in cartea de identitate primul proprietar 29.02.2008.mai trebuie platita taxa de mediu?multumesc

Alte discuții în legătură

Taxa de timbru sddn_46 sddn_46 In urma succesiunii, deci prin trecerea masinii de pe un nume, al persoanei decedate, pe numele succesorului, pentru o masina inmatriculata in 2007 se mai ... (vezi toată discuția)
Exista taxa de mediu in 2005 ContSters42601 ContSters42601 Buna seara! Un amic a cumparat o masina adusa din germania si inmatriculata in tara in jud.Timis in martie 2005. Intre el si titularul din cartea de ... (vezi toată discuția)
Am platit taxa de prima inmatriculare in 2011, la vanzarea masinii se mai plateste timbrul de mediu? stanley stanley In decembrie 2011 am inmatriculat masina platind taxa de mediu valabila la acel moment. Daca vand acum masina, cumparatorul va avea de platit timbrul de mediu ... (vezi toată discuția)