Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... termen contestare HCL
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

termen contestare HCL

Buna ziua,

Intr-o HCL privind aprobarea listei de repartizare a unor locuinte ANL, se precizeaza ca: contestatiile cu privire la repartizarea locuintelor se vor adresa Primarului in termen de 7 zile de la afisarea listelor, conform art. 15 alin. 4 din H.G. nr. 962/2001. Daca nu am depus contestatie in acest termen, mai exista vreo cale sa obtin schimbarea repartitiei? motivul fiind ca am realizat ulterior ca familii avand un numar mai mic de membri au primit locuinte cu suprafata mai mare (acelasi nr. de camere, dar in total suprafata e mai mare). In HCL nu s-a precizat suprafata locuintelor, ci doar nr. de camere, deci nu aveam de unde sa stiu.

Multumesc
Buna ziua,

Avand in vedere ca ati avut un termen in care puteati depune contestatie si avand in vedere ca nu am gasit in hotarare alta cale de atac a modului in care a fost facuta lista.. nu cred ca mai aveti ce face.

Oricum exista si alte criterii de departajare, nu doar numarul de persoane, deci poate ca nu ati fost nedreptatit la repartizare.
Dana Fatol, Avocat
aici e HCL-ul respectiv: [ link extern ]
Eu asa inteleg, ca nr de persoane conteaza.
adelina mihut, utilizator