avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CREDIT NEACHITAT IN INTREGIME
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CREDIT NEACHITAT IN INTREGIME

buna am locuit in spania cu acte legale am facut un credit de 10000euro pe 5 ani, in 2007 fara garantii si fara giranti am platit 2 ani creditul iar din 2009 nu am mai platit ratele am ramas somer si am plecat din spania pana in prezent nu am primit in tara nimic vre o instiintare din spania.de la banca au trecut 4 ani de la ultima rata poate cineva sa mi scrie ce pot pati! in spania daca mai merg probabil voi avea poprire pe salar. as dori sa stiu daca banca poate sa imi execute bunuri din romania si daca stie cineva daca se prescrie datoria...


[scrierea cu majuscule contravine regulamentului de postare]

Ultima modificare: Joi, 24 Ianuarie 2013
gi-jane2, moderator
Cel mai recent răspuns: ContSters243801 , utilizator 09:25, 25 Ianuarie 2013
Afla dupa cat timp se prescriu in Spania datoriile. In Romania asta se intampla dupa 3 ani. Daca si la ei elafel, numaiaide ce sa iti faci griji.
Multumesc....nu stiu dupa cat timp se prescriu in spania! vroiam sa stiu daca sa mi fac griji pt bunurile din Romania!! daca poate banca sa mi puna poprire aici in Romania de 4 ani nu am primit nici o instiintare in tarasau ceva.....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credit neachitat in totalitate ue space74 space74 am un credit de nevoi personale fara garantie si fara giranti facut in 2007 in spania pe 5 anii 9000euro in baza salariului de acolo, am platit jumatate din el ... (vezi toată discuția)
Rcredit neachitat in intregime spania ContSters243801 ContSters243801 Buna am locuit in spania cu acte legale .in 2007 am facut un credit de nevoi personale fara garantie sau giranti in baza contractului de munca de 9000euro pe 5 ... (vezi toată discuția)
Credit neachitat in totalitate in strainatate ContSters53266 ContSters53266 buna am un credit de nevoi personale in spania fara giranti si fara garantii in valoare de 9000euro am platit cam jumatate din perioada de rambursare .datorita ... (vezi toată discuția)