Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... PFA -administrator
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

PFA -administrator

Buna ziua,
cine ma ajuta cu un model de contract intre o PFA (administrator) si o asociatie de proprietari.

Multumesc anticipat!
Vi-l faceti d-voastra functie de clauzele pe care doriti sa le treceti in acel contract. Nu exista unul tip !
In partea dreapta a acestei pagini la "Documente utile" gasiti un model de Contract de administrare. Puteti sa-l adaptati situatiei concrete pentru asociatia si administratorul dumneavoastra. Puteti sa-l faceti cat mai scurt si sa anexati o fisa a postului unde sa prevedeti in amanunt programul, drepturi, obligatii... Sau puteti sa includeti toate aceste prevederi concrete in acest document.
www.avocatnet.ro/content/con...