Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... studii de licenta
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

studii de licenta

Buna ziua,
Am urmatoarea intrebare:
Acum doi ani, m-am inscris la o facultate privata, la cursuri cu frecventa redusa, pentru ca lucram si programul nu-mi permitea sa ma inscriu la zi. Anul acesta, din lipsa de studenti, si prin urmare lipsa de bani conducerea facultatii, a hotarat scoaterea acelor cursuri premergatoare sesiunii, Taxa e destul de mare, aceasi ca si in anii precedenti cand se faceau acele cursuri, pe studentii care erau la FR, trecandu-i la zi.
Acum, problema mea e ca ma simt jecmanita, pt ca in-afara ca ma examineaza, si imi pun la dispozitie cursurile, in format electronic, bineinteles, ei nu fac altceva de banii aia( 3000 lei). As avea posibilitate sa merg la zi, nu ma da nimeni afara, dar eu m-am inscris la FR, pt ca lucrez si nu pot sa ajung la ore in fiecare zi.
Exista vreo cale de a ataca aceasta situatie?
Va multumesc.
Cititi-va cu atentie contractul cu facultatea si regulamentul facultatii la care ati aderat. Vedeti in primul rand acolo ce modificari au ei voie sa faca pe parcursul anului scolar sau in general, sau macar ceva legat de acestea Functie de acest lucru mergeti mai departe sau nu !