Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Rejudecare proces Legea 544/2001 informatii publice ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Rejudecare proces Legea 544/2001 informatii publice dupa 01.02.2013

Buna ziua .
Am intentat o actiune pentru comunicare informatii de interes public in luna septembrie 2012 .
In prima instanta, la tribunal in 2012 actiunea a fost respinsa .
Am facut recurs pe care l-am depus in noiembrie 2012
Acesta a fost admis pe 29.01.2013; s-a casat sentinta tribunalului si s-a trimis spre rejudecare aceleiasi instante .
Cum se procedeaza ?
Depun o noua actiune la tribunal ?
Rejudecarea se va face dupa noul cod de procedura civila sau dupa cel vechi ?
1) NU depuneți nimic.Se va rejudeca procesul de la început pe aceleași probe din conținutul dosarului ;
2) pe vechiul C.Proc.Civ.(actual, cel nou va intra în vigoare ”probabil” în 15.02.2013.
Multumesc .Inca o intrebare .
Pot depune inscrisuri noi , chema la interogatoriu parata institutie publica, pot cere proba cu martori ?