avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Rejudecare proces Legea 544/2001 informatii publice ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Rejudecare proces Legea 544/2001 informatii publice dupa 01.02.2013

Buna ziua .
Am intentat o actiune pentru comunicare informatii de interes public in luna septembrie 2012 .
In prima instanta, la tribunal in 2012 actiunea a fost respinsa .
Am facut recurs pe care l-am depus in noiembrie 2012
Acesta a fost admis pe 29.01.2013; s-a casat sentinta tribunalului si s-a trimis spre rejudecare aceleiasi instante .
Cum se procedeaza ?
Depun o noua actiune la tribunal ?
Rejudecarea se va face dupa noul cod de procedura civila sau dupa cel vechi ?
Cel mai recent răspuns: adiadiadi , utilizator 10:26, 1 Februarie 2013
1) NU depuneți nimic.Se va rejudeca procesul de la început pe aceleași probe din conținutul dosarului ;
2) pe vechiul C.Proc.Civ.(actual, cel nou va intra în vigoare ”probabil” în 15.02.2013.
Multumesc .Inca o intrebare .
Pot depune inscrisuri noi , chema la interogatoriu parata institutie publica, pot cere proba cu martori ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rejudecare dupa casarea la curtea de apel adiadiadi adiadiadi Buna seara . Este cazul unei sentinte civile pronuntate de tribunal si casata in recurs in ianuarie 2013 de curtea de apel , cu trimitere spre rejudecare ... (vezi toată discuția)
Pot sã solicit casarea cu trimitere spre rejudecare? manuelaturcu manuelaturcu Buna ziua, Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Am avut un proces de anulare a unui act administrativ si actiunea a fost respinsa de catre tribunal. Intre ... (vezi toată discuția)
Inscriere eronata in interogatoriu a unei date calendaristice mototo mototo Buna seara ! Va prezint urmatoarea situatie si astept cu interes parerile dumneavoastra . La stadiul procesual fond - rejudecare pe Legea 544 informatii de ... (vezi toată discuția)