Forum Discuţii juridice Executare silită executor judecatoresc -somatie !
Discuție deschisă în Executare silită

executor judecatoresc -somatie !

....se primeste o somatie din partea unui executor judecatoresc , anexata fiind o sentinta judecatoreasca .
S-a solicitat executorului o copie a procesului verbal de executare , care normal trebuia incheiat si prin care au fost stabilite cheltuielile , acesta nepunandu-l la dispozitie , pentru formularea contestarii la executare .
...e normal ..????
tutu12, utilizator
debitorul-contestator este indreptatit sa primeasca o copie COMPLETA a dosarului de executare.
Daca debitorul a formulat contestatie la executare,are dreptul sa solicite instantei de judecata ca executorul judecatoresc sa puna la dispozitia instantei de judecata copie dupa dosarul de executare silita
..da , dar cum se poate face contestatie unei executari atata timp cat nu s-a comunicat un proces verbal de executare cu , cuantumul executarii ..??????
tutu12, utilizator
dupa cum am spus: mergeti la executorul respectiv si consultati/copiati dosarul!!! aveti grija la termene: 15 zile ptr contestatie, de la notificare.
Executorul judecatoresc a intocmit si a comunicat somatie de plata care contine totalul sumei dispuse de instanta de judecata prin titlul executoriu la care se adauga si cheltuielile de executare