Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... stabilire salariu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

stabilire salariu

Am si eu o intrebare-Care este salariul unui inspector de specialitate(studii superioare A. pub.)gradul II,gradatia 4 ,personal contractual la o primarie cu locuitori intre 3001-7000
dupa aplicarea prevederilorOUG nr.19,cu revenirile din 01dec 2012.
remuss, utilizator
Inspector de specialitate II = 1016 + gradatie 4 = 1219.
Multumesc frumos.Dar 1016 salariul de baza unde-l regasesc lege ,ordon.?
remuss, utilizator
Ordonanta guvernului nr. 10/2008, anexa 2b, administratia publica locala.
multumesc frumos
trcerea la alt grad se face dupa 3 ani,se da examen sau nu?