Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Referitor la numele dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Referitor la numele dupa divort

Pe 7 ian a.c am avut infatisarea la divort cu acordul partilor , scurt si la obiect astept hotararea . Am solicitat in cererea de divort revenirea la numele anterior casatoriei . Acum regret , ex-sotul nu ar fi avut nicio obiectie sa pastrez numele . Mai exista vreo posibilitate de a ramane totusi la acelasi nume ? ( in afara de a ma recasatori tot cu el - gluma proasta #-o) Multumesc .
Din pacate nu, din moment ce ati declarat in fata instantei ca doriti revenirea la numele purtat anterior. Ar fi o solutie, insa pe cale administrativa, la primarie. Cu stima.
Faceti recurs pe cererea accesorie privind numele.
este lipsit de interes, hotararea a fost pronuntata astfel cum a solicitat partea.
Lipsit de interes?
Daca partile vin in recurs si spun ca a fost o eroare de intelegere?
Ce inseamna interesul procesual pentru dv., ca nu pricep...
Multumesc frumos. Raspunsul dvs imi este cel mai satisfacator . M-ati putea ajuta, orientativ , cum sa intocmesc aceasta cerere de recurs referitor la problema pe care o am ? si alte lucruri esentiale de care ar trebui sa tin cont ? Mentionez ca inca nu am primit nici o hotarare pana acum, infatisarea asa cum am mai spus a fost pe 7 ian a.c. cu acordul partilor. Multumesc ptr intelegere .