Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit Cabinet medical individual
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit Cabinet medical individual

Buna seara,

Ce impozit trebuie sa plateasca un CMI, impozit microintrep3% sau impozit profit16%.
Multumesc!
Buna ziua.

Cabinetul medical individual poate sa functioneze ca persoana juridica (SRL in majoritatea cazurilor) sau Persoana Fizica Autorizata. In vederea formularii unui raspuns legat de impozit pe profit/venit, va rog sa precizati in ce categorie se incadreaza CMI dvs.
Inca nu m-am hotarat sa-l deschid, caut varianta cea mai buna privind impozitarea veniturilor si a altor aspecte fiscale.
Multumesc!