avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit Cabinet medical individual
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit Cabinet medical individual

Buna seara,

Ce impozit trebuie sa plateasca un CMI, impozit microintrep3% sau impozit profit16%.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: getacatinca , utilizator 20:03, 6 Februarie 2013
Buna ziua.

Cabinetul medical individual poate sa functioneze ca persoana juridica (SRL in majoritatea cazurilor) sau Persoana Fizica Autorizata. In vederea formularii unui raspuns legat de impozit pe profit/venit, va rog sa precizati in ce categorie se incadreaza CMI dvs.
Inca nu m-am hotarat sa-l deschid, caut varianta cea mai buna privind impozitarea veniturilor si a altor aspecte fiscale.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cmi, pfa sau pers fizica neautorizata Bond2003 Bond2003 Sunt medic si am lucrat in contract pe 1/2 norma :\">la un centru privat. Din cauza anularii contractului cu casa m-am gandit sa schimb tipul contractului cu ... (vezi toată discuția)
Contabilitate pf si cmi Ileana Fianu Ileana Fianu Stie cineva unde gasesc ce impozit pe profit/ venit se achita la PF si CMI? (vezi toată discuția)
Diferenta dintre asociatie familiala , persoana fizica sau s.r.l. d807 d807 buna as dori mai multe explicatii despre ce ar fi mai bine sa fac , si care ar fi diferenta intre ele va multumesc (vezi toată discuția)