Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... pentru culturile de trandafiri se pot obtine fonduri ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

pentru culturile de trandafiri se pot obtine fonduri nerambursabile?

pentru a cultiva trandafiri se pot obtine fonduri nerambursabile?si daca da, unde pot gasi mai multe detalii?multumesc
08 ianuarie 2013
A fost publicat Catalogul surselor de finantare – ianuarie 2013. Acesta cuprinde programele de finantare nerambursabila active finantate de Uniunea Europeana si Guvernul Romaniei.

Catalogul contine patru sectiuni:
Societati comerciale ;
Autoritati publice ;
ONG-uri ;
Universitati .

Sursa: ADR Centru
[ link extern ] ...

am inteles ca pentru culturile de trandafiri nu se mai primesc fonduri,este adevarat?daca se primesc princ e proiect se poate aplica si/sau masura.
Este important de unde ati inteles acest lucru?Este o pozitie oficiala sau este doar impresia cuiva?Va rog sa cititi pe site APDRP lista culturilor care sunt acceptate pentru accesarea fondurilor,respectiv nota de calcul a UDE:
[ link extern ]

Este important sa fiti informat corect, nu din pareri.
Utilizatorul @shanti reproduce un articol care a fost scris anterior si nici nu ofera raspuns la subiect.
www.avocatnet.ro/content/for...

Atentionez , in calitate de moderator ca raspunsurile la un subiect postat pe forum trebuie sa contina informatii, daca sunt, daca nu sunt, e mai bine sa ne abtinem de la a comenta.
ok, imi cer scuze......