avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 643 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Minorul in varsta de 11 ani are dreptul sa aiba cont ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Minorul in varsta de 11 ani are dreptul sa aiba cont de Facebook?

Un minor (11 ani) are voie legal, sa aibe cont pe facebook?
Cel mai recent răspuns: PwnAlex , utilizator 19:45, 7 Februarie 2013
buna ziua,

nu era limita minima de varsta la facebook, iar anul trecut nu aveau nimic trecut in termenii si conditiile, de anul trecut pana acum nu cred ca sa mai schimbat ceva :)

o zi buna
Trebuie sa aiba minim 13 ani([ link extern ] /)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumpărare vechime în ultimul an de liceu Nicoleta_Bacau Nicoleta_Bacau Bună ziua, Am terminat liceul (12 clase) la zi în 24 iulie 1986 la vârsta de 18 ani și 11 luni, fiind data la scoala la vârsta de 7 ani si o luna. Pt ... (vezi toată discuția)
Restrictii acordare stimulent de insertie Madalina1502 Madalina1502 Buna ziua! Am o nelamurire legata de acordarea stimulentului de insertie. Pana in februarie 2023 ma aflu in CCC. Saptamana trecuta am infiintat un PFI ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, o persoana care are are varsta de pensionare dar nu ... Laura988 Laura988 Buna ziua, o persoana care are are varsta de pensionare dar nu are vechime suficienta pe cartea de munca, ce venit poate avea pentru a se sustine , momentan nu ... (vezi toată discuția)