Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Voucher reducere cabinet optica - Valoare ochelari
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Voucher reducere cabinet optica - Valoare ochelari

Buna ziua . Nu stiu unde sa pun intrebari la care sa primesc si niste raspunsuri .. asa ca incerc aici la d-voastra . Mi-am facut ochelari de vedere . Am cumparat un voucher de reducere la un cabinet optica . Am platit 14 ron pentru un voucher de discount in care se specifica ca voi plati 99 ron pentru o pereche de ochelari de 400 ron . Insa acolo nici o rama de ochelari nu avea pret , deci nu stiu care e pretul real al ochelarilor , pe langa faptul ca nu am primit chitanta sau bon fiscal nici pt cei 99 ron platiti . Unde pot sa ma duc cu ochelarii sa aflu care e pretul lor real ? In cazul in care ochelarii nu valoreaza 400 ron , unde pot face o plangere ? Multumesc anticipat pentru raspuns . Cu stima : Vilcescu A.
cum dovediti ca ati achizitionat ochelarii daca nu aveti documente fiscale (chitanta, factura, bon)? Ati facut transfer bancar sau ati platit cash?