Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... inmatriculare masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

inmatriculare masina

am cumparat in luna septembrie 2012 o masina sh. pina acuma am avut probleme d sanatate si nu m-am putut ocupa de inmatricularea ei. incercind sa obtin numere rosii m-am izbit de unele probleme si anume vanzatorul masinii nu vrea sa-mi dea fisa fiscala [fara de care nu se poate ,asa a m inteles]spunind ca pe el nu-l mai intereseaza. ce pot sa fac totusi sa obtin mumere rosii si pe urma sa o inmatriculez . multumesc
Nu vreau sa va sperii dar nu ati facut bine ce ati facut .Nu trebuia sa dati banii pana nu aveati in mana certificatul fiscal!Trebuie sa luati neaparat legatura intr-un fel cu vanzatorul si pe cale amiabila sa va dea certificatul fiscal.Daca nu vi-l da nu ramane decat sa il actionati in instanta din pacate!
Daca amiabil nu solutionati,promovati actiune in instanta impotriva vanzatorului
daca de ex as anula contractul de vanzare cumpare dintre mine si vanzator[al doilea,ptr ca el fiind bisnitar nu a inregistrat-o la finante] si as face altul dintre mine si primul proprietar n-ar fi mai simplu? as trece direct pe mine masina si as putea-o inmatricula. ce ziceti? multumsc
Se poate doar ca va trebuie fiscalul de la propietar.
ok dar daca proprietarul e in germania ce fac? #-o:-/multumesc m-am incurcat rau de tot