Forum Discuţii juridice Executare silită tert proprit
Discuție deschisă în Executare silită

tert proprit

pentru un debitor urmarit de la finante am primit o infintare de poprire pentru o suma care nu a fost achitata la timp.
La aceasta data nu datoram vreo suma de bani debitorului urmarit.
Cum trebuie sa procedam in acest caz ?
Daca intre timp ati achitat datoria debitorului urmarit, faceti adresa catre Administratia Financiara care v-a emis adresa, prin care le comunicati ca nu mai aveti datorii catre societatea respectiva, ca acestea au fost achitate intre timp si faceti dovada platii.

Sper numai ca nu ati achitat direct debitorului urmarit dupa ce v-a sosit instiintarea de la Finante.

confirmarea prin extras de cont conform dispozitiilor in vigoare confirmate de debitorul urmarit ar fi un element anesat la adresa care o transmitem la AFP?
Buna seara,

Pentru ce ati intocmit extras de cont, daca nu aveti datorie catre debitorul urmarit? Puteti fi mai explicit, va rog.?

Nu, Dvs. trebuie sa anexati o copie a ordinului de plata cu care ati efectuat viramentul catre acesta. Sau extras de cont, in cazul in care suma s-a decontat cu fila de CEC sau BO.