Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anulare act vanzare cumparare auto
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anulare act vanzare cumparare auto

am cumparat o masina am facut actul de vanzare cumpare cu tot cu fiscal totul bine,pana cand am fost cu ea la rar sa o trec pe numele meu si acolo o gramada de probleme,. masina a fost lovita, umblata pe la serii nu o pot terce pe numele meu.
Cum pot sa anulez contractul sa ii inapoiez fostului propietar masina si sa imi recuperez banii!
Formuland actiune in instanta avand ca obiect anularea contractului si restabilirea situatiei anterioare vanzarii
Daca ti-a ascuns faptul ca a fost lovita poti introduce actiune pentru vicii ascunse si poti obtine rezolutiunea contractului :)
nu mi-a zis ca e lovita daca stiam nici nu o luam! aiai la rar ma luasera pe mine ca eu am umblat la serii si ca e infractiune. pe mine ma intereseaza sa imi recuperez banii si sa inapoiez masina + ca am mai bagat si banii in ea