Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA 392 A -intra la livrari catre persoane inregistrate in ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

392 A -intra la livrari catre persoane inregistrate in scopuri de tva si facturile scutite de tva, fara drept de deducere?

La livrari catre persoane inregistrate in scopuri de tva, intra si facturile scutite de tva fara drept de deducere..adica, scriu valoarea, iar la tva 0? sau nu e asa?
Aveti dreptate la prima varianta.