Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii conventii civile
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

conventii civile

pentru o conventie civila se plateste si cas pe langa cass si impozit pe salarii?
se depune si decl 112?

Din brut se retin 10.5% CAS si 5.5% CASS apoi la suma ramasa se calculeaza si se retine 16% impozit. Se declara in D112(lunar) si este obligatia angajatorului sa vireze sumele retinute.