Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Afise ilegale cu reduceri
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Afise ilegale cu reduceri

Buna ziua.Am observat la mai multe magazine, afise cu reduceri,care insa nu sunt inregistrate prin cerere la Primarie.Cum se procedeaza pt a se sesiza cineva in acest sens si a se aplica amenzi? M.Olaru -Targoviste
Reducerile de pret se fac conform O.G. nr. 99 din 2000. In cuprinsul acestui act normativ gasiti care este procedura de aplicare a preturilor reduse, perioadele in care se aplica acestea, conditiile care trebuie indeplinite, sanctiuni si organele care pot aplica aceste sanctiuni.