Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensia de urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensia de urmas

Copii mei care sunt minori ,beneficiaza de pensie de urmas dupa moartea sotului meu,daca eu ma recasatoresc copii vor mai beneficia de acesta pensie de urmas.

Multumesc frumos ptr.raspuns.

Chiar daca va recasatoriti, copii dvs beneficiaza in continuare de pensia de urmas dupa moartea tatalui lor.