avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensia de urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensia de urmas

Copii mei care sunt minori ,beneficiaza de pensie de urmas dupa moartea sotului meu,daca eu ma recasatoresc copii vor mai beneficia de acesta pensie de urmas.

Multumesc frumos ptr.raspuns.

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:55, 17 Februarie 2013
Chiar daca va recasatoriti, copii dvs beneficiaza in continuare de pensia de urmas dupa moartea tatalui lor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urmasi refugiati de razboi muresan_maria muresan_maria buna. tatal meu a decedat de curand, el a beneficiat de pensia pentru refugiati de razboi.acuma cine beneficiaza de aceasta pensie? eu ca fiica a lui, sau ... (vezi toată discuția)
Legea nr. 578/2004 antonios antonios Buna ziua! As dori sa stiu si eu sa stiu daca mama mea beneficiaza de legea 578/2004, avand pensia de urmas dupa sot, el nefiind iesit la pensie inaintea ... (vezi toată discuția)
Legea pensiilor....ptr mamele cu 3 copii. Piticul74 Piticul74 Buna seara. Am o intrebare va rog...dc soacra mea sa recasatorit dupa decesul sotului care era pensionar mai poate beneficia de pensie dupa urma lui?avand in ... (vezi toată discuția)