Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii MARIRE DE SALARII CU 01.02.2013
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

MARIRE DE SALARII CU 01.02.2013

Buna ziua
Incapand cu 01.02.2013 se mai tine cont de coeficientii de ierarhizare pt salarii la societati comerciale, se mai aplica coeficientii la minimul de 750 lei?astept raspuns urgent, multumesc.
Coeficientii se aplica numai daca sunt prevazuti in ccm aplicabil angajatorului sau in regulamentul intern al acestuia.
Prin urmare, obligatia de majorare a salariului subzista numai in cazul celor care au salariul sub 750 lei , nu si pentru ceilalti.

Incepand cu 01.01.2011, nu mai exista CCMN care sa oblige angajatorii la aplicarea unor coeficienti de ierarhizare in lipsa unor ccm-uri aplicabile acestora.
multumesc