Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale obiect de activitate societate comerciala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

obiect de activitate societate comerciala

Buna ziua,
As avea si eu unele intrebari in legatura cu obiectul de activitate al unei societati comerciale. Eu doresc sa-mi infiintez un S.R.L. avand obiectul principal de activitate "cultivarea cerealelor, plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase", iar ca obiecte secundare sa adaug: "cultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si a tuberculilor" si "Cultivarea fructelor arbustilor fructiferi, capsunilor, nuciferilor si a altor pomi fructiferi". Intrebarile mele ar fi urmatoarele:
1. Care sunt codurile CAEN pentru aceste activitati?
2. Pe viitor pe aceasta societate imi pot deschide un magazin cu vanzarea acestor produse?
Va multumesc!
Codurile caen pretabile sunt: 0113 - Cultivarea legumelor si a pepenilor, a radecinoaselor si a tuberculilor; 0125- Cultivarea arbustilor fructiferi, capsunilor, nuciferilor si a altor pomi fructiferi. Puteti fara nicio problema sa va deschideti si un magazin in vederea comercializarii acestor produse. Va recomand ca pentru aceste activitati sa va infiintati o PFA sau o intreprindere individuala. Succes!