Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Trecere de la venit microintreprindere la impozit ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Trecere de la venit microintreprindere la impozit profit

Va rog frumos sa ma ajutati cu o problema. Am o societate care pana in trimestrul 2 din 2012 a platit impozit micro. Din trimestrul 3 anul 2012 a trecut la imp pe profit. La sfarsit de an am calculat impozitul pe profit si mi a iesit pierdere. Va rog sa imi spuneti cum trebuie procedat din punct de vedere contabil in aceasta situatie cu acel impozit micro platit, care acum ar trebui sa fie recuperat.
Va multumesc.
Ma puteti ajuta cu un raspuns va rog?