Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu fara plata crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu fara plata crestere copil

buna ziua,

as dori sa stiu daca perioada de concediu fara plata pentru crestere copil de la1 la 2 ani(care se solicita dupa expirarea celei de 1an pentru care s-a optat initial ) se ia in calcul ca vechime in munca si daca da, pe baza carei legi
multumesc
va multumesc pentru informatii;
in acest caz mai trebuie sa depun eu o informare la angajator in acest sens?
se mai trece aceasta perioada in cartea de munca electronica? nu mi-e foarte clar cum anume se va tine cont de ea
multumesc

Suspendarea c.i.m. este competata in REVISAL - registru general de evidenta a salariatilor ...

La calculul vechimii in munca va trebui sa se tina cont de aceasta perioada ....