avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 426 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu fara plata crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu fara plata crestere copil

buna ziua,

as dori sa stiu daca perioada de concediu fara plata pentru crestere copil de la1 la 2 ani(care se solicita dupa expirarea celei de 1an pentru care s-a optat initial ) se ia in calcul ca vechime in munca si daca da, pe baza carei legi
multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:46, 5 Martie 2013
va multumesc pentru informatii;
in acest caz mai trebuie sa depun eu o informare la angajator in acest sens?
se mai trece aceasta perioada in cartea de munca electronica? nu mi-e foarte clar cum anume se va tine cont de ea
multumesc

Suspendarea c.i.m. este competata in REVISAL - registru general de evidenta a salariatilor ...

La calculul vechimii in munca va trebui sa se tina cont de aceasta perioada ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu 1 an fara plata veronik veronik Buna seara, Intentionez sa-mi iau concediu pentru cresterea copilului pe o perioada de un an si as vrea sa stiu daca exista un cadru legal ca dupa acest an ... (vezi toată discuția)
Concediu de crestere copil r0xxyana r0xxyana Buna ziua. Daca la depunerea dosarului de indemnizatie pentru cresterea copilului am optat pentru perioada de 1 an, mai pot schimba aceasta optiune astfel ... (vezi toată discuția)
Prelungirea ccc de la 1 an la 2 ani oana311 oana311 Buna ziua, Cand am depus documentatia necesara primirii indemnizatiei pentru cresterea copilului am optat pentru 1 an in loc de 2 ani. Intrebarea mea este ... (vezi toată discuția)