Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Legea pasunilor - concesionare
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Legea pasunilor - concesionare

ca asociatie de crescatori de animale dorim sa concesionam pasunea din localitate dar primarul ne spune sa revenim la anul ce ar trebui sa facem?precizez ca am depus cererea pe 22 februarie si suntem singura asociatie de animale din localitate.
ContSters283808, utilizator
Procedura de atribuire a contractului de concesiune pentru terenul avand categoria de folosinta pasune se face prin licitatie publica deschisa.
Va redau un fragment "b) Consiliile locale ale comunelor, oraşelor, respectiv municipiilor trebuie să iniţieze procedura de concesionare până la data de 1 februarie a fiecărui an, în baza hotărârii consiliului local al comunei, oraşului, respectiv al municipiului." din ordinul 210/2009 de la adresa [ link extern ]
george-neagu, moderator