Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajata insarcinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajata insarcinata

lucrez la o firma de 4 luni si as dori sa stiu de cata vechime este nevoie pt a primi salariu,sau bani de la stat , nu situ exact cum este, daca raman insarcinata?
Va trebui sa aveti un stagiu de 12 luni lucrate anterioar concediului maternal.
Pentru a primi indemnizatie de crestere a copilului este necesar sa fii obtinut venituri de natura salariala in ultimele 12 luni anterioare nasterii
Beneficiati de indemnizatie pentru cresterea copilului daca ati realizat in ultimele 12 luni anterioare nasterii venituri profesionale supuse impozitului pe venit.