Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Profesii liberale/PFA - Facturier personalizat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Profesii liberale/PFA - Facturier personalizat

Buna ziua,
Doresc sa comand un facturier personalizat pentru un expert topograf liber profesionist. Pe stampila apare mentiunea PFA. Pe facturier la beneficiar pot sa scriu PFA...Nume...etc, sau doar numele? Liberii profesionisti sunt PFA? Rog pareri
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Buna ziua,

Puteti sa inscrieti mentiunea PFA in factura numai daca persoana fizica este autorizata in conformitate cu OUG 44/2008 privind desfasurarea activitatilor activitatilor economice de catre persoanel fizice autorizate.

Numai bine